Тиждень української мови та літератури

Традиційно на початку березня в школі проходить Тиждень української мови та літератури. У межах тижня з нагоди 210 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка  в  9- А класі  було проведено урок “Кавказ – пристрасний відгук на тогочасну загарбницьку імперську   політику”.  Тема сприяла усвідомленню почуття солідарності з боротьбою інших народів за визволення  від гніту; виробленню негативного ставлення до загарбницьких  війн, пропаганди, несприйняття насильства, поневолення людей. Здобувачі освіти проводили паралелі з воєнними подіями  в Україні  нині.

 

Учні 11-А класу на уроці  української літератури під час вивчення теми «Шістдесятництво як явище культурологічне і соціальне» усвідомили, що слова Шевченка «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава  І воля святая!» звучать з новою силою, бо «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля». Ці  аргументи національного прямостояння в наш час підтверджують тезу шістдесятниці М.Коцюбинської: «Шевченко – поет сучасний». З нею погоджувалися і В. Симоненко, і Л. Костенко, Д. Павличко, і В. Стус…, бо саме Тарас Шевченко  був духовною призмою українського шістдесятництва. Його постать як «квінтесенція чистої реальності національного буття» (Д.Чижевський) була й залишається основоположною в процесі увиразнення національної ідентичності. Саме тому Шевченко і став камертоном «правдивого» шляху шістдесятників.

А учні 9- В класу підготували проєкт “Музи великого генія.  Жінки у житті і творчості Т.Шевченка”. Діти дізналися цікаві факти з особистого життя Тараса Григоровича, проявили інтерес  до історії знайомства Шевченка  з  жінками, які полонили його серце. Цікаво та весело пройшов  квест  у 6-Г класі “Тарас Шевченко – майстер слова та пензля”. Чотири  команди рухалися своїми маршрутами  станціями: “Хмаринка”, “Лабіринт”,”Мозаїка”,”Мудра” та інші. Учні розшифровували закодовані тексти, складали пазли, розгадували ребуси, відповідали на запитання вікторини. Діти із задоволенням змагалися в конкурсах на кращих знавців життя та творчість великого Кобзаря. Здобувачі освіти  5-В класу під час позакласного заходу “Шевченко – художник” із цікавістю ознайомилися з мистецькою спадщиною Кобзаря, обмінялися враженнями від перегляду його картин.

Учні 5-Б класу  провели віртуальну екскурсію музеєм під відкритим небом «Шевченків гай» і  зрозуміли, що життя Великого Кобзаря є прикладом  свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові, що вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі. І на цьому заході учні в цьому переконалися. А чат-бот із штучним  інтелектом «Тарас Шевченко» дозволив дітям  класу поставити поету – мислителю найцікавіші питання та отримати на них вичерпну відповідь. Захід промайнув на одному подиху. Діти усвідомили, що Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.