Корисні посилання
Міністерство освіти і науки України Український центр оцінювання якості освіти
Освіта.UA
OsvitaUA
Видавництва
Видавництво Генеза Видавництво Ранок

postheadericon Наша iсторiя

Левченко Ф.І.

Левченко Ф.І.

За ініціативою міського відділу освіти у 1936 році була відкрита і почала діяти восьмирічна школа. Першим директором школи був Левченко Федір Іванович. В перші роки існування в школі навчалися тільки хлопчики.

З 1941 року директор школи Саленко Нікіфор Іванович. З початку війни стає підпільником. За це фашистські карателі спалили живцем у лютому 1943 р. Похований у м. Суми.

Багато випускників і вчителя пішли на фронт. Ті, хто поєднував навчання з заняттями в аероклубі, потрапили в льотні війська. Наприклад, Наталія Жукова-Глуховцова, яка воювала в 148 гвардійському винищувальному полку особового призначення. Повернулися з війни не всі. Пам’ять про трагічні роки війни зберігаються в шкільному музеї бойової та трудової слави. В триповерховому будинку школи в 1941-1945 рр. розміщувався військовий госпіталь. Вчорашні учениці допомагали медперсоналу, виконуючи різні доручення. Надії Коваленко в 1941 році виповнилося 14 років. Три роки вона з однокласницями працювала в госпіталі: прибирала, прала, носила із їдальні на Дзержинці відра з їжею для поранених. Під час нічних бомбувань чергувала в приміщенні школи на випадок пожежі. Так зберегли школу.

 

Кравченко Д.О.

Кравченко Д.О.

Після перемоги навчальний заклад відновив свою роботу. У школі продовжували навчатися тільки юнаки, навчання було платним.

В 50-ті роки школа стала десятирічкою, разом з юнаками починають навчатися дівчата.

З 1951 по 1969 рр. директором школи був Кравченко Дмитро Омелянович. Школа стає центром ідейно-політичного та інтернаціонального виховання. На базі школи були створені Ленінський музей, КІД (клуб інтернаціональної дружби).

Лисенко Ю.І

Лисенко Ю.І

З 1969 р. по 1972 р. директором школи був Лисенко Юрій Іванович. За ініціативою директора  та педагогічного колективу  на початку 70-их років було впроваджене виробниче навчання на базі насосного заводу. Ним були охоплені учні 9-10 класів. Випускники разом з атестатом зрілості отримували свідоцтва: спеціальність слюсар І розряду (юнаки), токар ІІ розряду (дівчата). Школа стає центром професійної роботи.

Під керівництвом директора школи Ткаченко Валентини Олексіївни (1972-1985) був створений кабінет профорієнтації.

Ткаченко В.О.

Ткаченко В.О.

Кінець 70-их початок 80-их років школа − центр естетичного   виховання. На базі навчального закладу був створений естетичний кабінет (зав. кабінетом Давидова Н.М.). Учнівський колектив працював за експериментальною програмою Д.Б. Кабалевського. Керівником програми була вчитель музики Криганова Алла Сергіївна.

У 1982 році був відкритий клас з поглибленим вивченням математики.

У 1985 році директором  школи  став Серпенінов Олександр Олексійович.

У 90-их  роках мережа класів з  поглибленим  та профільним навчанням розширюється. Були створені біохімічні, поглиблені та профільні класи.

У кінці 90-их років були відкриті класи з розширеним  вивченням  математики з 5-го класу.

У 2001-2002н.р. був відкритий профільний клас з поглибленим вивченням української літератури.

2002-2003 н.р. на паралелі 8-их класів були відкриті класи з поглибленим вивченням  хімії, біології, української літератури.

У 2002 році школа атестувалася. За рішенням регіональної експертної ради по ліцензуванню та атестації середніх загальноосвітніх та професійних навчально-виховних закладів Сумської області від 25 грудня 2002 р. протокол №41 визнано атестованою за статусом середня загальноосвітня школа (загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів).

 


Відомі випускники

За ці роки школа випустила більше 4-х тисяч випускників.

Випускники школи минулих років відомі не тільки в м. Суми, але й на Україні і у всьому світі.

 

Випускник школи 1940 року, почесний громадянин м. Суми  –  Лушпа Михайло Опанасович;

 

 

 


 

Випускник школи 1941 року, колишній завідуючий обласним відділом освіти – Моренець Микола Павлович;

 


 

Випускник школи 1951 року, кращий скороход світу, майстер спорту, двократний олімпійський чемпіон у спортивній ходьбі, чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон СРСР, почесний громадянин м. Суми – Голубничий Володимир Степанович;

 

 

 


 

Випускник школи 1954 року, кандидат економічних наук, Юрченко Юрій Гаврилович

 


 

Випускник школи 1967 року , кандидат технічних наук, професор, ректор Сумського державного університету  – Васильєв Анатолій Васильович;

 

 

 

 

 


 

 

Випускник школи 1976 року, доктор технічних наук, професор,  співробітник кафедри інформаційних систем у менеджменті Національного університету біоресурсів і природокористування України (http://nubip.edu.ua/) – Лавров Євген Анатолійович;

 

 

Гаряча лінія

Національна дитяча "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

8-800-500-33-50

Пошук
Вибрати мову сайту
Наше опитування

Як Ви ставитесь до дистанційної освіти?

  • Так (67%, 4 Votes)
  • Ні (33%, 2 Votes)

Total Voters: 6

Загрузка ... Загрузка ...
Календар
Март 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Архів новин