31.01.2019

postheadericon Створення нового освітнього простору

Створення освітнього середовища та перші кроки формування ключових компетентностей Нової української школи в початкових класах в КУ СЗОШ №18 І-ІІІ ступенів, СМР

З 3 вересня 2018 року школа розпочала навчальний рік стартом загальнодержавного проекту під назвою “Нова українська школа”. Новітнє освітні, середовище, інший зміст освіти, сучасні методики навчання – такі складові НУШ. За новим державним стандартом початкової загальної середньої освіти розпочали навчання 4 перших класи нашої школи (із 123 класів по місту), 118 учнів із 3390 учнів по місту. Зміни в стандарті навчання і підходи до нього є надзвичайно важливими. Однак не менш важливим є навчальний простір, який безпосередньо впливає на емоційний стан учнів і вчителів. Саме з осучаснення освітнього середовища почали працювати вчителі початкових класів Кривомаз Н.С., Підповітна В.В., Хряпіна Т.П., Бездідько Я.С., а також адміністрація школи розуміючи, що це є пріоритетним напрямком діяльності колективу вчителів в умовах реформування змісту освіти в Новій українській школі.

Новий освітній простір – невід’ємна частина оновлення української школи. В зв’язку з цим влітку 2018 року учителі 1-х класів та адміністрація школи за виділені освітньою субвенцією та місцевим бюджетом кошти придбали новітні засоби навчання для початкової школи та створили нове освітнє середовище, що передбачає одномісні мобільні регульовані парти, що забезпечують швидку трансформацію для групової роботи (123 одиниці), інтерактивне обладнання з доступом до мережі Інтернет (ноутбуки, інтерактивні проектори та маркерні дошки, БФО (принтер, сканер, ксерокс). Зусилля педагогів були спрямовані на створення тематичних середовищ. Саме, у тематичному осередку навчально-пізнавальної діяльності діти здійснюють свої перші відкриття та роблять впевнені кроки у навчанні. Відповідно до теми тижня в класах організовані змінні тематичні осередки, де розміщуються стенди для діаграм з ключовими ідеями та стратегіями тематичних тижнів. Учителі використовують цей простір, щоб зазначити щоденні завдання новими, вести класний календар. Підкреслення важливих моментів днів народження, державні та народні свята, цікаві події, які відбуваються в класі знаходять своє відображення на мобільному стенді, що використовується педагогами під час проведення ранкових зустрічей. Важливою є організація презентації лексичних тематичних одиниць (слова тижня), допоміжних матеріалів, які стосуються теми тижня: схем з ключовими ідеями, тематичних карток, реальних об’єктів тощо.

Перший цикл початкової освіти нової школи є адаптаційно-ігровий (1-2 класи). Тому, розглядаючи гру, як незамінну складову дитячого життя, у класних кімнатах першокласників створені осередки для гри. Вони оснащені настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор, конструкторами, розмальовками, килимками-конструкторами з пазлів. Оновлені підходи НУШ потребують щирокого залучення дітей до творчого розвитку та самовдосконалення. У класних кімнатах перших класів створені осередки художньо-творчої діяльності зі стендами (у більшості магнітні стрічки та коркові дошки) для змінної виставки дитячих робіт. У відділеннях шаф стоять предметні, наочні засоби навчання, які діти використовують під час уроків: муляжі, гербарії, колекції, гірські породи, корисні копалини та інше. Запасний стіл і стілець в кінці класної кімнати використовується для створення осередку “тиші”.

Кожний клас має дитячу бібліотеку, де зібрані цікаві книжки, журнали, комікси, які відповідають віковим особливостям першокласників. Осередок учителя оснащений столом, стільцем, ноутбуком, багатофункціональним пристроєм (принтер, сканер, ксерокс), ламінатором, інтерактивним проектором, маркерною дошкою, ящиками для зберігання дидактичного матеріалу. На другому поверсі школи з метою релаксації та відпочинку учнів облаштовано простір шкільного коридору. Внутрішній дизайн рекреації осучаснено, підлога розфарбована для проведення різноманітних ігор, на стінах оформлена змінна виставка художніх робіт учнів. Взагалом на створення умов по організації освітнього простору НУЩ та придбанням науково-дидактичних матеріалів, муляжів, гербарієв та інше в КУ СЗОШ 318 витрачено 612000,069 грн. Усі осередки створювались відповідно до вимог примірного переліку засобів навчання та обладнання навчального та загального призначення для навчальних кабінетів початкової школи.

Питання упровадження нового державного стандарту початкової освіти та перших шляхів становлення розвитку НУШ було розглянуто на семінарі-практикумі вчителів початкових класів 30.10.2018 року.

Гаряча лінія

Національна дитяча "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

0-800-500-333
(для дзвінків з мобільного)

Пошук
Вибрати мову сайту
Наше опитування

Як Ви ставитесь до дистанційної освіти?

  • Так (67%, 4 Votes)
  • Ні (33%, 2 Votes)

Total Voters: 6

Загрузка ... Загрузка ...
Календар
Январь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек   Фев »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Архів новин