postheadericon Поради бібліотекарів батькам з виховання юного читача

Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони:

  • допомагають встановленню особливого зв’язку між дитиною та батьками;
  •  допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;
  • розвивають навички слухання;
  • допомагають підготувати дитину до процесу навчання;
  • розвивають кругозір та емоційну сферу;
  • допомагають розвитку уявлення;
  •  приносять дитині задоволення.

Тож, коли треба починати читати дитині книжки? Відповідь однозначна: з перших років життя! І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Читаючи малюку, ви нібито розширюєте його світ, допомагаєте йому отримувати задоволення від читання, поповнюєте запас його знань, поки що дуже невеликий.

Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Обговорюйте з нею прочитану книгу, навіть якщо вона вам не дуже сподобалась. Порадьте дітям книжки свого дитинства, поділіться своїми дитячими враженнями від читання тієї чи іншої книги, співставте ваші і її враження. Придбайте по можливості книги улюблених дитиною авторів. Створіть особисту бібліотеку вашого сина чи дочки. Виховуйте бережливе ставлення до книги, демонструйте книжкові реліквії своєї сім’ї. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у дитячій бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, професіоналам легше знайти потрібні книги, ніж вам.

Не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас дома – це помилка багатьох читаючих батьків, і вона не тільки в тому, що домашні бібліотеки не можуть бути різноманітніші за публічні. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей – читачів бібліотеки. Інші читачі і

інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування дитячої бібліотеки допомагають малюку звикнути до різномаіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов’язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.

 

Допоможіть вашій дитині навчитися бережливого ставлення до книги

 

 

 

Комментарии запрещены.

Гаряча лінія

Національна дитяча "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

0-800-500-333
(для дзвінків з мобільного)

Пошук
Вибрати мову сайту
Наше опитування

Як Ви ставитесь до дистанційної освіти?

  • Так (67%, 4 Votes)
  • Ні (33%, 2 Votes)

Total Voters: 6

Загрузка ... Загрузка ...
Календар
Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Архів новин